Wydrukuj tę stronę
20 Paź 2011

11.11.11

Napisał 
Plakat promujący Marsz Niepodległości Plakat promujący Marsz Niepodległości

11 listopada będziemy przeżywać 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po dwóch wiekach pod zaborami, naród Polski odzyskał wolność i suwerenność. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że nie ma dla żadnego narodu większych wartości, o które należy walczyć.

Od kilku lat w Warszawie z tej okazji jest organizowany Marsz Niepodległości - w tym roku planuje się uczestnictwo ponad 11 tysięcy ludzi. Wbrew temu co chcą wmówić ludziom "niezależne" media takie jak TVN, TVP, wyborcza, wprost i reszta, nie jest to pochód faszystów, nazistów czy skinów, tylko ludzi, którzy chcą być dumni z tego, że żyjemy tu i teraz we własnym kraju. Nie jest też prawdą, że idą w celu wzniecania bijatyki - bijatykę wzniecają wszelkiej maści postępowcy, którym nie podoba się fakt, że ktoś może być dumny z bycia Polakiem. Dziś bowiem "należy być" dumnym z bycia homo, komunistą, postępowcem lub innym dziwakiem. Normalność nie jest w cenie.

Jeżeli nie masz więc jakichś wielkich planów na ten dzień, a jesteś dumny z bycia Polakiem i z życia w niepodległym kraju (mimo wszystko jeszcze mamy niepodległość) plecam wybrać się do stolicy. Jest to piątek, czyli miły sposób na rozpoczęcie weekendu.

Dla wszystkich tych, którzy nie mogą pojechać, w tym dniu o godzinie 17.30 w naszym kościele zostanie odprawiona msza w intencji Ojczyzny, na którą już dziś wszystkich serdecznie zapraszam. W czasach, gdy powoli zaczyna się spychać normalność do getta, kiedy normalni, spokojni ludzie są spychani w niebyt przez wrzeszczącą nienormalność, taka modlitwa z pewnością jest potrzebna.

Czytany 8753 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 październik 2011 09:49
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Marek Wojtaszek

Administrator i właściciel serwisu.

Strona: www.nika-foto.pl