Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich działa od kilku lat. Skład na razie niewielki bo młodsze gospodynie uważają, że to obciach a starszym się nie chce. Jednak nie ilość a jakość się liczy a ta jest wysoka.
Panie spotykają się przy różnych okazjach, gotując potrawy regionalne a raz w roku mają konkurs potraw regionalnych, na którym konfrontują swoje dzieła z kołami z innych wiosek w gminie. Jest to też okazja do przedstawienia krótkiego, humorystycznego programu artystycznego.
Niektóre panie z KGW prowadzą wynajem pokojów dla turystów. Jeśli zamierzasz odwiedzić Maniowy i skosztować potraw regionalnych zawsze kontaktuj się ze mną, załatwię tanie noclegi z dobrą kuchnią. W końcu jak wypoczywać to dobrze.
Podobno można już przesyłać zapachy i smaki przez sieć. Jeśli tylko technologia ta trafi pod strzechy to zamieszczę tu też zapachy i smaki potraw, które przyrządzają nasze gospodynie - a wtedy z pewnością zechcesz tu przyjechać. Już dziś niektóre z tych potraw biją na głowę to co serwują restauracje z tzw. kuchnią regionalną.