Wydrukuj tę stronę
29 Maj 2013

V Zlot Chórów i Orkiestr Dętych w Licheniu

Napisała 

W dniu 25 maja 2013 roku Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach brała udział w V Ogólnopolskim Zjezdzie Chórów i Orkiestr Dętych w Licheniu. Tegoroczne spotkanie jak co roku odbyło się pod hasłem "W hołdzie . Janowi Pawłowi II".

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., której przewodniczył ks. bp Józef Zawitkowski z diecezji łowickiej. Msza święta została odprawiona przy akompaniamencie wszystkich orkiestr.

Po mszy św. o godzinie 17.00 odbył się uroczysty koncert chórów i orkiestr dętych. Wśród kilkunastu utworów, które zostały wykonane, znalazły się m.in. hymny Polski i Watykanu, "Apel Jasnogórski", "Abba Ojcze". Nie mogło oczywiście zabraknąć ukochanej pieśni Jana Pawła II – "Barki".
Tegoroczny zlot zgromadził ok. 5000 śpiewaków i muzyków. Uroczystość ta odbyłą się po raz piąty, pierwszy zjazd odbył się w 2005 roku.

W drodze do Lichenia orkiestra nasza odwiedziła Sanktuarium na Jasnej Górze, a w drodze powrotnej zwiedziliśmy Gniezno, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Katedrę Gnieźnieńską.

Więcej informacji i zdjęć po adresem http://www.lichen.pl/pl/24/n_744/v_ogolnopolski_zlot_chorow_i_orkiestr

Czytany 4205 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)