Wydrukuj tę stronę
23 Kwi 2014

Żurawie w Maniowach

Napisane przez  Aneta Markus

Rozpoczęto prace budowalne w Czorsztyńskiej strefie ekonomicznej, która formalnie stanowi część strefy krakowskiej. Firma Supersnow rozpoczęła już przygotowania do budowy zakładu produkcji armatek snieżnych do wytwarzania sztucznego śniegu na skalę przemysłową. Produkcja ma rozpocząć się już w marcu 2015 roku!

„W naszej Gminie pojawiły się żurawie!” mówi Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach. Po czym dodaje z uśmiechem „Nie jest to ciekawosta ornitologiczna. Chodzi bardziej o ciekawostkę techniczną”.

Wiadomość o pracach niwelacyjnych, które rozpoczęto z dużym impetem istotnie ma prawo budzić pozytywne emocje. Zadaniem stref, których w zasadzie niewiele jest w naszym kraju jest przyciągnięcie inwestorów, a to z kolei ma być okazją do tworzenia nowych miejsc pracy, z których korzystać mogą mieszkańcy. W przypadku powstającego właśnie zakładu produkcyjnego przewiduje się 30 nowych etatów.

W chwili obecnej jak wspomniano powyżej trwają prace niwelacyjne a kolejnym, krokiem jest budowa drogi dojazdowej, która powstanie tuż obok istniejącej myjni samochodowej. Jak wiadomo koszt planowanej przez inwestorów inwestycji to ponad 20 mln zł., a jej zakończenie planowane jest na koniec 2014 r.

Gospodarze Gminy Czorsztyn nie kryją, że z powstaniem wspomnianej strefy wiążą pewne oczekiwania i nadzieję; na kolejnych inwestorów, ożywienie gospodarcze...Zwłaszcza, że jest to pierwsza i jedyna strefa na całym Podhalu.

Niewątpliwie jest to ważny krok dla rozwoju naszego regionu. A czy strefa spełni swoje zadanie? Skoro spełnia je w innych częściach Polski to i u nas jest na to spora szansa.

Czytany 4508 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)