Jesteś tutaj:Strona główna>>Nasze gospodynie tryumfują!
Poniedziałek, 10 październik 2016 09:45

Nasze gospodynie tryumfują!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tegorocznym 8 Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział 12 grup KGW z całego województwa. Powiat nowotarski reprezentowało KGW z Maniów.

Do przeglądu przygotowywałyśmy się od kilku tygodni, było to dla nas nie lada wyzwanie ponieważ konkurs to cztery różne kategorie, które rzutują na całość. Udział w tym konkursie to nie tylko wygrana, ale przede wszystkim świetna atmosfera, możliwość spotkania się i poznania z innymi KGW oraz „zdrowa” rywalizacja, która tworzy cały świetny klimat tej imprezy. Nasze KGW wzięło udział we wszystkich czterech konkursowych kategoriach, w których zdobyłyśmy dwa pierwsze miejsca: za śpiew oraz za dorabianie frędzli do chustki, drugie miejsce w konkursie scenek obyczajowych oraz wyróżnienie w kursie potraw regionalnych, co w ogólnej klasyfikacji dało nam zaszczytne II miejsce.

Z całego serca dziękujemy naszemu sołtysowi panu Franciszkowi Jarząbkowi za obecność na przeglądzie, za jego wsparcie i radość która dodała nam skrzydeł. Dziękujemy również organizatorom MCK Sokół w Nowym Sączu, wójtowi gminy Jabłonka panu Antoniemu Karlakowi oraz MODR za bardzo dobrą organizację, miła atmosferę i oczywiście wspaniałe nagrody. KGW Maniowy

Czytany 8210 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.