Wydrukuj tę stronę
31 Maj 2013

Nowa książka Andrzeja Niemca - polecam!

Napisał 
Okładka książki. Okładka książki.

Znany już z wielu książek i opowieści Pan Andrzej Niemiec z Maniów tym razem zabiera czytelnika w świat prasłowiański. „Burza przed świtem” to opowieść dziejąca się w IX wieku, z rozrastającym się państwem wielkomorawskim Światopełka I w tle. Pośród trzymających w napięciu wydarzeń, gdzie jest i gorąca miłość, i krwawe działania wojenne z obrazowymi scenami walki, i honor, i zdrada, i soczyste opisy codziennego życia czytelnik ma również okazję obserwować odchodzących w przeszłość prasłowiańskich bogów wraz z ich kapłanami: żercami oraz rozprzestrzeniające się w Europie pierwsze ziarna nowej wiary wraz z jej siewcą: św. Metodym.

Autor wplótł w akcję także nasze strony, aczkolwiek o Maniowach nie bylo jeszcze wtedy mowy, powstały cztery wieki poźniej. Rzecz dzieje się również między innymi w grodzie krakowskim, słowiańskim grodzie w Naszacowicach oraz w lochach Nitry. Wydawcą książki jest Wydawnictwo Astraia z Krakowa.


Książkę przeczytałem w cztery dni. Zaciekawiła mnie na tyle skutecznie iż postanowiłem sięgnąc do innych opowieści z czasów prasłowiańskich. Polecam szczerze wszystkim ciekawej dobrej lektury. Książkę można kupić w kilku miejscach w internecie - wystarczy tytuł wpisac do wyszukiwarki. Jest także do wypożyczenia w naszej bibliotece publicznej. Doskonale sprawdzi się jako praezent dla mola książkowego. POLECAM!

Czytany 4645 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)