Wydrukuj tę stronę
29 Lip 2013

Dwa i pół pomysłu dla wioski

Napisał 

Na dzisiejszym spotkaniu komisji polityki społecznej zaprezentowałem dwa pomysły na zagospodarowanie miejsca w Maniowach. Pierwszy to skate park dla młodzieży. Marzy mi się takie coś od dawna, choć na deskorolce potrafię tylko jechać parę metrów prosto, bo jest ciekawym miejscem na rozwijanie zainteresowań młodzieży i to w dosyć widowiskowy sposób. Podobną inwestycję wykonano ostatnio w Gogołowej - kliknij. Myślę, że zrobienie takiego rozbieralnego skate parku na lato w miejscu gdzie zimą jest ślizgawka lub za placem zabaw na Micholowie byłoby dobre.

Drugi pomysł to wyznaczenie miejsca dla handlujących z samochodów i ze straganów. Utwardzenie miejsca przy ośrodku zdrowia przy chodniku na który schodzi się po schodach z ulicy lub koło przystanku dla busa w okolicy gminy mogło by trochę rozładować zatory jakie tworzą się przy handlu w obecnym miejscu.

Ostatnie pół pomysłu to propozycja ścięcia zakrętu z ulicy Gorczańskiej w stronę remizy. Większość z nas i tak ten zakręt skraca sobie ścieżką pod drzewem więc niegłupio byłoby chyba zrobić tam chodnik a zakęt złagodzić bo w obecnej postaciu nie jest on zbyt szeroki.

Co sądzicie o tych pomysłach? Na pierwszy pewnie potrzebne byłoby finansowanie z UE, ale dwa ostatnie nie są drogie do przeprowadzenia.

Czytany 4539 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)