Wydrukuj tę stronę
08 Sty 2013

Strefa ekonomiczna już wkrótce!

Napisane przez  Aneta Markus

Strefy ekonomiczne rosną.

Końcem stycznia 2013 r. łódzka, krakowska, wałbrzyska i pomorska specjalna strefa ekonomiczna powiększą się o dodatkowe hektary. Rozszerzenie ich granic umożliwi nowe inwestycje m.in. na terenie Gminy Czorsztyn.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów podjętym w dniu 2 stycznia 2013 r. już końcem bieżącego miesiąca planowane jest rozszerzenie granic krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Dzięki decyzji o rozszerzeniu granic na terenie Czorsztyna, Chrzanowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Krakowa, Trzebini i Skawiny powstaną nowe inwestycje. Na decyzję z niecierpliwością czekały samorządy, zainteresowani przedsiębiorcy, jak również mieszkańcy, który z nadzieją czekają na nowe miejsca pracy.

Na wymienionych powyżej terenach prywatnych, włączonych do strefy realizowane będą nowe projekty w wyniku, których utworzonych zostanie co najmniej 915 nowych miejsc pracy. W Gminie Czorsztyn przewiduje się ich około 30-stu.

Jak wiadomo terenem przeznaczonym pod strefę ekonomiczną w Maniowach zainteresowana jest firma z branży maszynowej SN Super Snow sp. z o.o. Planuje ona budowę zakładu produkującego armatki śnieżne do wytwarzania sztucznego śniegu na skalę przemysłową. Koszt planowanej przez inwestorów inwestycji to ponad 20 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2014 r.

 

Czytany 4984 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)