Wydrukuj tę stronę
20 Sie 2013

Życie z pasją - gmina dla młodzieży

Napisane przez  Aneta Markus

Zajęcia teatralne, artystyczne rozwijające artyzm i duszę młodych, praktyczne zajęcia dla umysłów ścisłych, czy łamanie języka w ramach poznawania obcych zwrotów to tylko część oferty, jaką dla gimnazjalistów przygotowała Gmina Czorsztyn.

    Dzięki środkom, jakie samorząd pozyskał w ramach działania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w gminnych gimnazjach będzie działo się naprawdę sporo.

    W okresie od 1 września 2013 r. do 30 czerwca 2015 r. projekt o wdzięcznej nazwie „Moje pasje – moje życie” otworzy przed czorsztyńską młodzieżą nowe możliwości. Bogata oferta zajęć, którą prezentujemy poniżej to nie wszystko. Na uczniów czeka także moc wrażeń podczas wspólnych wyjazdów do filharmonii, czy muzeów. Ponadto dzięki pozyskanym funduszom szkoły zakupią materiały dydaktyczne, które niewątpliwie pomogą
w rozwoju młodzieńczych pasji.
                            
Oferta zajęć dla młodzieży gimnazjalnej:

ZPO w Sromowcach Niżnych:
Zajęcia wyrównawcze z matematyki  – 120  
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego – 120 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania teatralne - 60 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne - 60 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania język angielski - 60 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania język niemiecki - 60 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania biologiczno –chemiczne -  60
 Zajęcia rozwijające zainteresowania techniczno – fizyczne - 60 h


ZPO w Maniowach:
Zajęcia wyrównawcze z matematyki – 180 h
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego – 180 h
 Zajęcia rozwijające zainteresowania teatralne - 60 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne - 120 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania język angielski - 180 h
Zajęcia rozwijające zainteresowania fizyczno – astronomiczne - 60 h
 Zajęcia rozwijające regionalne - 60 h  
Zajęcia rozwijające zainteresowania historyczne - 60 h
 Zajęcia rozwijające zainteresowania czytelniczo – medialne - 60 h

    Prócz wspomnianych zajęć w szkołach utworzone zostaną Szkolne Ośrodki Doradztwa Zawodowego, których zadaniem będzie pomoc młodzieży w wyborze dalszej drogi zawodowej. W ramach zakresu ich działań młodzież odwiedzi poszczególne szkoły średnie, ale także uda się z wizytą do wybranych zakładów pracy. Aby zwiększyć szansę młodych w poszukiwaniach na rynku pracy przewidziano także cykl spotkań z doradcą zawodowym, który nauczy młodzież jak starać się o pracę, czy poprawnie napisać CV.    
    Tych, którzy jak dotąd nie nauczyli się jazdy na nartach, czy nauki pływania, co
w naszym terenie jest niezbędne ze względu na obecność zarówno jeziora, jak i gór, że
o wyciągach nie wspomnę pod swoją opiekę przejmą doświadczeni instruktorzy. Ci, zadbają o to, żeby w bezpiecznych i komfortowych warunkach uczniowie nauczyli się nie tylko świetnie szusować po bystrych stokach, czy pokonywać w stylowym stylu wodne dystanse, ale także, by w razie nieszczęśliwych zdarzeń potrafili udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. To wszystko dla młodzieży, która weźmie udział w dodatkowych warsztatach „Poza ramą”.

    Jak wspomina organizator, celem głównym realizowanego projektu jest poprawa oferty edukacyjnej oraz wychowawczej w szkołach gimnazjalnych Gminy Czorsztyn oraz zwiększenie szans na zatrudnienie absolwentów w/w placówek szkolnych.

    Wartość całkowita projektu to 425 591,00zł , z czego wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa wynosi 100%.

Czytany 4150 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)