Jesteś tutaj:Strona główna>>Lubań Maniowy w III lidze !

Napisał
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Dziesięć sezonu kibice w Maniowach czekali na ten dzień,19 czerwca ta data zostanie na długo w pamięci wszystkich sympatyków Lubania Maniowy, najlepsza i najbardziej utytułowana drużyna Podhala awansowała do trzeciej ligi !

Lubań od samego początku miał przewagę, jednak pierwsi objęcia prowadzenia byli goście. W 30 minucie po niecelnym podaniu Mikośia, przed szansą stanął Gałas, lecz w klarownej sytuacji przestrzelił, piłka minęła lewy słupek bramki. W 35 minucie kapitalna okazję zmarnował Pietrzak, jednak nawet największym zdarzają się kiksy. Po strzale Kurnyty bramkarz sparował uderzenie na piąty metr a Pietrzak nie trafił do pustej bramki. Tuż przed przerwa goście powinni prowadzić, jednak Hładowczak po raz kolejny pokazał dlaczego bronił w Ekstraklasie, Szabloski oddał strzał głową a bramkarz Lubania w niewiarygodny sposób wyłapał futbolówkę. Na bramkę w tym meczu trzeba było czekać aż do 60 minuty, z lewej flanki dośrodkował Waksmundzki a Pietrzak szczupakiem trafił do siatki, rewanżując się tym samym za niewykorzystany rzut karny z 53 minuty, faulowany w polu karnym był Gogola a strzał Pietrzaka obronił Zachariasz. Na 2-0 podwyższył nie kto inny jak najlepszy strzelec drużyny, Jacek Pietrzak. Firek wpadł z futbolówką w pole karne, zagrał do Pietrzaka a ten musiał już tylko trafić do siatki, i to uczynił. Kropkę nad i w 72 minucie postawił Gąsiorek, wykorzystał on rzut karny podyktowany na Hałgasie. Kibice myśleli że na fetowanie awansu do trzeciej ligi będą musieli zaczekać jeszcze tydzień, aż tu nagle piłkarze Lubania zaczęli skandować, HEJ CO JA WIDZĘ ! MANIOWY SĄ W TRZECIEJ LIDZE ! Wtedy już wszystko było wiadomo, Lubań awansował i zaczęła się prawdziwa feta która pewnie trwa do teraz !

Lubań Maniowy 3-0(0-0) Karpaty Siepraw

Bramki: 60,69 Pietrzak, 72 Gąsiorek

LUBAŃ: Hładowczak (46 Okręglak) – Komorek, Górecki, Gąsiorek, Mikoś (70 Anioł), Sral, Gogola, Hałgas, Waksmundzki, Pietrzak (85 Talarczyk), Kurnyta (65 Firek).
KARPATY: Zachariasz – Suder, Sikora (74 Płachta), Turcza, Szablowski – Kudera, Szczytyński, Galas (56 Stolarski), Komperda – Kwater, Szych (68 Rapacz).

HEJ CO JA WIDZĘ ! MANIOWY SĄ W TRZECIEJ LIDZE !