Jesteś tutaj:Strona główna>>Maniowianie w zawodach narciarskich

Maniowianie w zawodach narciarskich

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 stycznia odbyły się w Kluszkowcach VI Zawody "O Puchar Gorców" Związku Podhalan. Jak zwykle w tego typu imprezach chodzi o zabawę, integrację oraz propagowanie sportu. 78 członków Związku Podhalan rywalizowało w trzech konkurencjach: slalom, snowboard i bieg płaski na 2 km. Zawodnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe. Niestowarzyszeni konkurowali w slalomie i snowboardzie. Reprezentacja Maniów zajęła 4 miejsce w punktacji drużynowej. Dyplomy i medale wręczał m.in. wójt Tadeusz Wach.

Największy sukces odniósł pan Kazimierz Łapczyński, który zdeklasował rywali w swojej grupie wiekowej zajmując 1 miejsce w biegu na 2 km. Z kolei w slalomie zdobył 5 miejsce. Tu lepszy był pan Bronisław Jabłoński, który znalazł się na podium na 3 miejscu. Ryszard Krempaski walczył w najliczniejszej i najbardziej mocnej grupie wiekowej. Jednak i on uzyskał cenne punkty dla swojej drużyny. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku drużyna z Maniów stawi się w liczniejszym składzie i powalczy o miejsce na podium.